【どきぃどきぃの助言♪】 #11

by

Seekord määrati see ülesanne siis mulle, vabandust, et postitan nii hilja ^-^.

Selle nädala Dokiidokii no Jogen♪ on…

X JAPAN

X Japan on ülipopulaarne Jaapani rokkbänd, mis asutati 1982. aastal Toshimitsu “Toshi” Deyama ja Yoshiki Hayashi poolt.
Nende algne stiil oli glam/speed metal, hiljem liikusid nad edasi power metali juurde ning veel hiljem progressiivse muusika poole, tehes nii kiiremaid laule kui ka südantlõhestavaid ballaade.

X Japani loetakse ka visual kei pioneerideks (vt. ülemist pilti) ja üldse kogu nende diskograafia koos esinemiste ja üldise uudse olekuga tegi neist suure legendi, kes on eeskujuks mitmetele tänastele Jaapani (ja ka muude maade) rokkmuusikutele.

Nende ajalugu on täis mitmeid huvitavaid ja traagilisi seikasi, mis viisid 1997. aastal bändi laialiminemiseni. Samas tulid nad, mitte küll algkoosseisuna, tagasi kokku 2007. aastal koos uue singliga, “I.V.”.

Kokku on X Japanil 5 stuudio albumit, 6 live albumit, 10 kompilatsiooni albumit, 19 singlit ja 15 video albumit. Kõiki neid kokku on nad müünud üle 20 miljoni.

Kuna nende ajalugu on väga pikk ja sündmuste rohke, ei saa ma kahjuks kõike välja tuua.

Küll aga mainin ära, et pärast albumi “Dhalia” välja tulekut otsustas bändi vokalist Toshi lahkuda, arvatavasti sektiga liitumise tõttu. Tol hetkel ei põhjendanud Toshi enda tegu öeldes vaid, et glamuurne rokikarjäär ei rahuldanud teda emotsionaalselt. Bänd läks laiali ja liikmed hakkasid tegelema sooloprojektidega.

Toshi hakkas tegelema “tervendava” ja väiksemale publikule mõeldud muusikaga; Yoshiki tegeles mitmete projektidega, k.a. koostöö Roger Taylori ja TRAX’iga.

Pata ja Heath asutasid bändi Dope Headz 2001. aastal, kuid lõpetasid üsna pea tegevuse.

Tulles tagasi Hide juurde, siis Hide tegi juba 1994. aastal sooloalbumi “Hide Your Face” ja jätkas enda soolokarjääri koostöös Spread Beaveriga, luues bändi, mis kahjuks kaua ei kestnud. 2. mail 1998 leiti Hide enda toast surnult.

Tema täpne surmapõhjus on teadmata, see võis olla nii enesetapp, kui õnnetus. Ta leiti pooduna ukselingi külge seotud rätiku otsast. Oletatakse, et sellisel viisil vähendati valusid ülaseljas ja kaelas, mis tekkisid kitarririhmast. Hide võis jääda sellises poosis pärast joomingut magama ja kägistas end nii. 3 fänni surid, jäljendades tema surma ja 50 000 käisid tema matustel.

Hetkel on X Japan teatanud kontserditest ka New Yorgis ja Pariisis sel sügisel. 28., 29., ja 30. märtsil toimusid esimesed kontserdid Tokyo Dome’is.

Laulud:

1. Endless Rain
2. I.V.
3. Silent Jealousy

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s


%d bloggers like this: